گفتار درمانی

گفتار درمانی

ترجمه شده

چرا به گفتاردرمانی نیاز دارید؟

چندین اختلال گفتاری و زبانی وجود دارد که با گفتاردرمانی قابل درمان هستند.

اختلالات مفصلی. یک اختلال در شکل گیری صحیح اصوات خاص کلمه است. کودک مبتلا به این اختلال گفتاری ممکن است صداهای کلمه ای را رها کند ، عوض کند ، تحریف کند یا اضافه کند. مثالی از تحریف یک کلمه می تواند گفتن "thith" به جای "this" باشد.

اختلالات روان بودن. یک اختلال تسلط بر جریان ، سرعت و ریتم گفتار تأثیر می گذارد. لکنت و بهم ریختگی از اختلالات روان بودن است. فردی که دچار لکنت زبان است در بیرون آوردن صدا مشکل دارد و ممکن است گفتاری مسدود یا قطع شود یا ممکن است بخشی از کل کلمه را تکرار کند. فردی که به هم ریخته است اغلب سریع صحبت می کند و کلمات را با هم ادغام می کند.

اختلالات رزونانس. اختلال تشدید زمانی رخ می دهد که انسداد یا انسداد جریان منظم هوا در حفره های بینی یا دهان ، ارتعاشات مربوط به کیفیت صدا را تغییر دهد. همچنین اگر دریچه ولوفارنکس به درستی بسته نشود ، این اتفاق می افتد. اختلالات رزونانس اغلب با شکاف کام ، اختلالات عصبی و لوزه های متورم همراه است.

اختلالات پذیرایی فرد مبتلا به اختلال زبان پذیرا در درک و پردازش گفته های دیگران مشکل دارد. این می تواند باعث شود وقتی شخصی صحبت می کند بی علاقه به نظر برسید ، در پیروی از دستورالعمل ها مشکل داشته باشید یا واژگان محدودی داشته باشید. سایر اختلالات زبان ، اوتیسم ، کم شنوایی و آسیب به سر می تواند منجر به اختلال زبان پذیرا شود.

اختلالات بیان اختلال زبان بیانی مشکل در انتقال یا بیان اطلاعات است. اگر به اختلال بیانی مبتلا هستید ، ممکن است در تشکیل جملات دقیق مانند استفاده از زمان فعل نادرست مشکل داشته باشید. این بیماری با اختلالات رشد ، مانند سندرم داون و کاهش شنوایی همراه است. همچنین می تواند ناشی از ضربه به سر یا یک بیماری پزشکی باشد.

اختلالات شناختی-ارتباطی. مشکل در برقراری ارتباط به دلیل آسیب دیدگی در بخشی از مغز که توانایی تفکر شما را کنترل می کند ، اختلال شناختی-ارتباطی نامیده می شود. این می تواند منجر به مشکلات حافظه ، حل مسئله ، مشکل در صحبت کردن یا گوش دادن شود. می تواند ناشی از مشکلات بیولوژیکی ، از جمله رشد غیر طبیعی مغز ، برخی شرایط عصبی ، آسیب مغزی یا سکته مغزی باشد.

آفازی این یک اختلال ارتباطی اکتسابی است که بر توانایی فرد در صحبت کردن و درک دیگران تأثیر می گذارد. همچنین اغلب بر توانایی خواندن و نوشتن فرد تأثیر می گذارد. سکته مغزی شایع ترین علت بروز آفازی است ، اگرچه سایر اختلالات مغزی نیز می توانند آن را ایجاد کنند.

دیس آرتریا این حالت به دلیل ضعف یا عدم توانایی در کنترل عضلات مورد استفاده برای گفتار ، با گفتار کند یا کدر مشخص می شود. این بیماری معمولاً به دلیل اختلالات سیستم عصبی و شرایطی است که باعث فلج صورت یا ضعف گلو و زبان می شود ، مانند مولتیپل اسکلروزیس (MS) ، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و سکته مغزی.

مشکلی پیش آمده است؟ آنلاین ویزیت شوید!